جمعه , 2 تیر 1396
خانه » اوکراین » دانشگاهای اوکراین » دانشگاه معماري کیسی

دانشگاه معماري کیسی

این دانشگاه در سال ۱۹۳۰ بر اساس دانشکده معماری انستیتوی هنر کی یف و بخش ساخت و ساز شهری انستیتوی پلی تکنیک در شهر کیف تاسیس شددر سال ۱۹۹۳ نام انستیتو به دانشگاه فنی دولتی ساختمان و معماری تبدیل شد و در ۲۸ فوریه ۱۹۹۹با حکم ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی به این دانشگاه اعطا گردید و به دانشگاه ملی ساختمان و معماری  کیف تغییر نام داد. در بین سالهای ۱۹۳۱ الی۲۰۰۵ نزدیک به۶۴۰۰۰ متخصص از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که در میان آنان متخصصین خارجی از ۸۰ کشور مختلف جهان به چشم می خورد. مساحت کل ساختمان های آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه نزدیک به ۸۰۰۰۰ متر مربع و پروسه تحصیلی آن در قالب ۵۰ کرسی با  بیش از ۶۳۰ دانشمند تشکیل شده است (۹۰ دکتر علوم و پروفسور). همچنین ۲ قهرمان شوروی سابق و ۴قهرمان کشور اوکراین با بیش از ۷۰ جوایز دولتی از افتخارات این دانشگاه استمدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی برای اکثر رشته ها ۴ سال و کارشناسی ارشد ۱ سال است. در رشته های معماری این مدت برای کارشناسی۴٫۵ سال و کارشناسی ارشد ۱٫۵ سال می باشد.

سال تحصیلی از دو سیمستر تشکیل شده که یک سیمستر ۸ هفته و سیمستر دیگر ۹ هفته تحصیلی را در بر دارد. دانشگاه دارای ۸خوابگاه دانشجوی بوده که مکان اقامت دانشجویان خود را تامین می کند. خدمات مختلف  پزشکی نیز توسط پلی کلینیک دانشجویی به دانشجویان ارائه می شود. تعداد متوسط دانشجویان در گروه های تحصیلی بین ۲۰ تا ۲۵ نفر است. زبان تدریس در این دانشگاه به دو زبان روسی و اوکراینی امکان پذیر است.

رشته ها: آرشيتكت ساختمان ، شهر سازي ، طراحي داخلي ، مهندسي تاسيسات ساختمان ، مديريت طراحي ،  عمران ساختماني زمين ، كانال تاسيسات ،  سيستم حرارتي  ، اب و فاضل اب ساختماني ، اكولو ژي ، تكنو لوژي ساخت مصالح ساختماني ، راه سازي ، ماشينهاي ساختمان سازي ، …. در اين دانشگاه دانشجو يان خارجي پس از گذراندن دوره زبان ميتوانند به زبانهاي  روسي و اوكرايني در رشته مورد نظر تحصيل كنند.

www.knuba.edu.ua

درباره‌ی دکتر علی امامیانفر

علی امامیانفر دکتری معماری-....

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

error: این محتوا غیرقابل کپی است